Hakkımızda

Yangın söndürme işinin bir üretim ve ticaret dalı oluşu oldukça eskidir. Osmanlı padişah IV. Murat’ın İstanbul yangınlarının önlenmesi hakkında çıkan bir fermanında; ”Bundan böyle her evde çatıya çıkabilecek bir merdiven ve yangın söndürmede kullanılacak su varili bulunması mecburidir.” Mealindeki fermanı bizce başlangıçtır.

Gerek Osmanlı döneminde gerekse Cumhuriyet döneminde ülkemizde can ve mal kaybına neden olan büyük yangınlar çıkmıştır. Bu yangınların çıkmasının önlenmesi, çıktığında söndürülmesi için malzeme ve ekipmanlara ihtiyaç olduğu bir gerçektir.

Ülkemizin kalkınmasının temel taşı ve ekonomimizin temel direği olan sanayimiz ve bunların odağı olan fabrika ve işletmelerimizin ana kaynağı olan enerji doğal olarak her an yangın tehlikesini de beraberinde bir risk olarak getirmektedir.

Her kuruşu insan emeği ve alın terine dayalı bu milli değerlerimizi bir yangın felaketine karşı koruyacak olan yangın yönetmeliğinin gereği olarak yangın söndürme cihazlarının sürekli bakımı ve her an yangın tehlikesine karşı faal durumda bulundurulması çağdaş güvenlik düşüncemizin bir gereğidir.

Bu düşünceyle Yiğitler Yangın 1996 yılında İzmir’in Menemen ilçesinin sanayi bölgesinde Sami ve Halit Yiğit kardeşler tarafından hizmete açılmıştır.

Yönetim kurulu başkanı Halit Yiğit tarafından genişletilen firmamız tüm Ege Bölgesindeki müşterilerimize kusursuz hizmet ve makul fiyat anlayışıyla hizmet vermektedir.